| Nieruchomości i Budownictwo | Altany ogrodowe i budynki gospodarcze

Nieruchomości i Budownictwo

Altany ogrodowe i budynki gospodarcze

Altany ogrodowe i budynki gospodarcze Uwaga! Popularne altanki ogrodowe czy dodatkowe budynki gospodarcze, które mogą nam służyć jako schowki, magazyny, jeśli nasze projekty domów nie przewidują zbyt wiele miejsca na pomieszczenia gospodarcze, nie są obiektami małej architektury! Również garaż wolno stojący do niej się nie zalicza. Zatem jeśli wybierzemy projekty altan albo projekty budynków gospodarczych, […]

Altany ogrodowe i budynki gospodarcze
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Altany ogrodowe i budynki gospodarcze

Uwaga! Popularne altanki ogrodowe czy dodatkowe budynki gospodarcze, które mogą nam służyć jako schowki, magazyny, jeśli nasze projekty domów nie przewidują zbyt wiele miejsca na pomieszczenia gospodarcze, nie są obiektami małej architektury! Również garaż wolno stojący do niej się nie zalicza.

Zatem jeśli wybierzemy projekty altan albo projekty budynków gospodarczych, nawet o niewielkiej powierzchni użytkowej – nie możemy ich stawiać na naszej posesji bez zgłoszenia!

Budowa altany ogrodowej albo budynku gospodarczego wymaga zgłoszenia do właściwego organu administracji architektoniczno-budowlanej.

W zgłoszeniu musimy określić rodzaj, zakres i sposób wykonywania robót budowlanych oraz termin ich rozpoczęcia. Do zgłoszenia dołączamy oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane oraz, w zależności od potrzeb, szkice lub rysunki i inne pozwolenia, uzgodnienia i opinie wymagane odrębnymi przepisami.

 

Przeczytaj także inne nasze artykuły o architekturze:

recommended