| Nieruchomości i Budownictwo | Budowa garażu – pozwolenie czy zgłoszenie

Nieruchomości i Budownictwo

Budowa garażu – pozwolenie czy zgłoszenie

Czy budowa garażu wymaga uzyskania pozwolenia na budowę czy wystarczy tylko zgłoszenie budowy w urzędzie. A może niewielki garaż blaszany czy drewniany można stawiać bez żadnych zezwoleń? Prawo Budowlane wskazuje na prace budowlane i remontowe, na wykonanie których konieczne jest uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę. Istnieje również grupa obiektów i robót, których realizację należy […]

Budowa garażu – pozwolenie czy zgłoszenie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Czy budowa garażu wymaga uzyskania pozwolenia na budowę czy wystarczy tylko zgłoszenie budowy w urzędzie. A może niewielki garaż blaszany czy drewniany można stawiać bez żadnych zezwoleń?

Prawo Budowlane wskazuje na prace budowlane i remontowe, na wykonanie których konieczne jest uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę. Istnieje również grupa obiektów i robót, których realizację należy zgłosić do nadzoru budowlanego.

Pozwolenie na budowę jest oczywiście konieczne, gdy budujemy projekty domów jednorodzinnych. Ale już projekty budynków gospodarczych o powierzchni do 25 mkw nie wymagają takiej zgody. Ich budowę wystarczy zgłosić.

Pozwolenie nie jest konieczne również wtedy, kiedy stawiamy tymczasowe obiekty budowlane niezwiązane na trwałe z gruntem.

Czy projekty garaży mogą być zaliczane do grupy budynków gospodarczych lub do tymczasowych obiektów budowlanych?

 

Przeczytaj także inne nasze artykuły o architekturze:

recommended