| Nieruchomości i Budownictwo | Budowa i remont – kłopoty z sąsiadami

Nieruchomości i Budownictwo

Budowa i remont – kłopoty z sąsiadami

Budowa domu lub prace remontowe na naszej nieruchomości często wymagają dobrych relacji z sąsiadami. Warto o nie zadbać od razu, gdy kupujemy działkę i planujemy projekty domów. Budowa domu, remont domu Odnowienie elewacji czy remont dachu domu jednorodzinnego w zabudowie szeregowej wiąże się z wieloma problemami, szczególnie gdy roboty budowlane i prace remontowe wymagają wejścia […]

Budowa i remont – kłopoty z sąsiadami
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Budowa domu lub prace remontowe na naszej nieruchomości często wymagają dobrych relacji z sąsiadami. Warto o nie zadbać od razu, gdy kupujemy działkę i planujemy projekty domów.

Budowa domu, remont domu

Odnowienie elewacji czy remont dachu domu jednorodzinnego w zabudowie szeregowej wiąże się z wieloma problemami, szczególnie gdy roboty budowlane i prace remontowe wymagają wejścia na sąsiednią posesję.

Zanim remont domu się rozpocznie, musimy uzyskać zgodę na wejście na sąsiednią nieruchomość, jeśli jest ona wymagana. Konieczne będzie uzgodnienie z sąsiadem wszystkich terminów, sposobów przeprowadzania prac. Niekiedy wymagane będzie również ustalenie ewentualnej rekompensaty finansowej. Ponieważ zgoda sąsiada na wejście na jego nieruchomość wyrażana jest na zasadzie dobrowolności, więc aby ją otrzymać zalecane jest prowadzenie negocjacji.

Na udostępnionej posesji można ustawić jedynie niezbędne urządzenia budowlane, przebywać tylko w czasie koniecznych prac budowlanych czy robót ziemnych. Po zakończonych pracach należy niezwłocznie przywrócić poprzedni stan terenu i usunąć ewentualne szkody.

 

Przeczytaj także inne nasze artykuły o architekturze:

recommended