| Nieruchomości i Budownictwo | Budowa Kanadyjczyka

Nieruchomości i Budownictwo

Budowa Kanadyjczyka

Budowanie w szybkim tempie W ostatnich latach ze względu na koszty budowy domu murowanego, wkradła się na nasz rynek zupełnie nowa technologia. Stawia się gotowe domy z konstrukcji która została zrobiona w zakładzie produkcyjnym. Powstało też wiele firm budujących w technologii szkieletowej, ale większość nie posiada odpowiedniego doświadczenia. Materiał użyty w takiej konstrukcji to drewno […]

Budowa Kanadyjczyka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Budowanie w szybkim tempie

W ostatnich latach ze względu na koszty budowy domu murowanego, wkradła się na nasz rynek zupełnie nowa technologia. Stawia się gotowe domy z konstrukcji która została zrobiona w zakładzie produkcyjnym. Powstało też wiele firm budujących w technologii szkieletowej, ale większość nie posiada odpowiedniego doświadczenia. Materiał użyty w takiej konstrukcji to drewno więc jest on naturalny. Jeśli dodamy o tego inne materiały które są solidne i trwałe to otrzymamy porządny dom i co ważne energooszczędny. Wiele firm oferuje przerobienie projektów murowanych na te szkieletowe. Technologia ta pozwala na realizację każdego niemal domu. Najpierw uzgadnia się wielkość domu, jego funkcjonalność, architekturę, instalacje. Na tej podstawie zostaje opracowana dokumentacja techniczna, jednocześnie ustala się terminy dostawy. Następnie następuje produkcja elementów w fabryce, później montaż na działce klienta. Produkcja takich elementów przebiega w specjalnych halach gdzie nie mają wpływu na wytwarzany wyrób żadne czynniki zewnętrzne. W takiej wytwórni wyprodukowanie elementów domu trwa około dwóch tygodni. Do montażu niezbędna jest płyta fundamentowa, jeśli już ją mamy to montaż domu z elementów powinien trwać od 3 do 5 tygodni. Fundamentem jest płyta żelbetonowa, może ją wykonać osoba sama lub zlecić można to firmie. Ściany zewnętrzne składają się z konstrukcji szkieletowej na której z obu stron znajduje się płyta OSB. Wykończenie to płyta kartonowo-gipsowa, elewacja i tynk silikatonowy. Taka ścian posiada współczynnik przenikania ciepła U=0,19W/m2.

Ściany działowe także są drewniane, obite płytą OSB, wykończone płytą gipsowo-kartonową. Stropem jest konstrukcja belkowa plus płyty OSB izolacja cieplna i akustyczna. Dach zrobiony jest z elementów nośnych z drewna klejonego. Firmy budujące dają najczęściej 25 lat gwarancji na konstrukcje i 2 lata na pozostałe elementy domu.

Przeczytaj także inne nasze artykuły o architekturze:

recommended