| Nieruchomości i Budownictwo | Budowa skrzydła i ramy

Nieruchomości i Budownictwo

Budowa skrzydła i ramy

Jakie okna do nowego domu? Budowa skrzydła i ramy Zarówno rama, jak i skrzydło okna z PVC są zbudowane ze specjalnych profili. Mogą to być profile klasy A lub B. Te pierwsze charakteryzują się zdecydowanie większą trwałością i stabilnością. Bardzo ważnym parametrem, jeśli chodzi o wybór profilu jest liczba komór. Energooszczędność okien zależy zarówno od […]

Budowa skrzydła i ramy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jakie okna do nowego domu?

Budowa skrzydła i ramy

Zarówno rama, jak i skrzydło okna z PVC są zbudowane ze specjalnych profili. Mogą to być profile klasy A lub B. Te pierwsze charakteryzują się zdecydowanie większą trwałością i stabilnością. Bardzo ważnym parametrem, jeśli chodzi o wybór profilu jest liczba komór. Energooszczędność okien zależy zarówno od ich liczby, jak i szerokości. Często można się spotkać z sytuacją, kiedy producenci podają jedynie liczbę komór, pomijając fakt, ze są one dość wąskie. Jest to dosyć nieuczciwy chwyt, bowiem dopiero te dwie informacje podane razem dają nam pełen obraz energooszczędności okna.

Jeżeli wybieramy okna energooszczędne, pamiętajmy, że nie zawsze liczba komór świadczy o ich wysokim stopniu ochrony przed ucieczką ciepła. Czasami okna pięciokomorowe o szerokości np. 73 cm są bardziej energooszczędne niż okna sześciokomorowe, ale węższe. Nie ulegajmy namowom sprzedawcy – sami sprawdźmy wszystkie parametry okien.

Niestety, to nie jedyny sposób, w jaki sprzedawcy czasem wprowadzają w błąd klientów. Bardzo często, zamiast współczynnika energooszczędności okna podają wartość współczynnika dla szyby. Należy zawsze zatem doprecyzować tą kwestię przy zakupie. Współczynnik energooszczędności szyby jest bowiem zawsze niższy niż dla całego produktu i podawanie go z pominięciem energooszczędności profili stanowi poważne nadużycie.

 

Przeczytaj także inne nasze artykuły o architekturze:

recommended