| Nieruchomości i Budownictwo | Czego będziemy potrzebować?

Nieruchomości i Budownictwo

Czego będziemy potrzebować?

Czego będziemy potrzebować? Zarówno gotowy projekt domu, jak i projekt indywidualny musi być dostosowany do wymogów działki, na której ma stanąć. W dalszej kolejności należy zadbać o warunki przyłączenia mediów, co z kolei będzie wymagało udania się do zakładów: energetycznego i wodno-kanalizacyjnego, oraz do gazowni. Bez tego projektant nie będzie w stanie sporządzić planu zagospodarowania […]

Czego będziemy potrzebować?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Czego będziemy potrzebować?

Zarówno gotowy projekt domu, jak i projekt indywidualny musi być dostosowany do wymogów działki, na której ma stanąć. W dalszej kolejności należy zadbać o warunki przyłączenia mediów, co z kolei będzie wymagało udania się do zakładów: energetycznego i wodno-kanalizacyjnego, oraz do gazowni. Bez tego projektant nie będzie w stanie sporządzić planu zagospodarowania działki.

Najlepiej by było oczywiście, by media były przyłączone możliwie blisko działki ? może to znacznie przyspieszyć proces realizacji inwestycji. Informacje na temat miejsca i sposobu przyłączenia mediów znajdziemy w projekcie technicznym.

Gdy wejdziemy w posiadanie działki, konieczne będzie wykonanie jej mapy do celów projektowych. Wykonanie tej czynności należy zlecić geodecie z uprawnieniami. Zazwyczaj jest to wydatek rzędu 500-1000 złotych.. Na mapie tej zawarte jest usytuowanie budynku oraz przebieg przyłączy mediów. Niekoniecznie musi być wykonana po dokonaniu wyboru projektu. Przeciwnie, w wypadku działek o nietypowych kształtach, lub bardzo wąskich wręcz wskazane jest wykonanie jej zanim wybierzmy projekt. W ten sposób unikniemy późniejszych ewentualnych komplikacji.

Mapa do celów projektowych nie jest jedynym niezbędnym dokumentem. Potrzebować będziemy także zaświadczenia o dostępie działki do drogi publicznej, oraz zapewnień dostawy i odbioru mediów. Konieczne jest też przeprowadzenie badań geologicznych w celu odpowiedniego doboru fundamentów domu.

Oczywiście, zanim budowa domu się rozpocznie, musimy mieć odpowiedni teren.

Przeczytaj także inne nasze artykuły o architekturze:

recommended