| Nieruchomości i Budownictwo | Dlaczego warto wybrać blachodachówkę?

Nieruchomości i Budownictwo

Dlaczego warto wybrać blachodachówkę?

Dlaczego warto wybrać blachodachówkę? Blachodachówka to bardzo lekki materiał. Metr kwadratowy waży około 4,7 kg, czyli dziesięciokrotnie mniej niż w wypadku typowej dachówki ceramicznej i prawie piętnastokrotnie mniej niż w przypadku dachówki karpiówki. Na tym jednak zalety produktu się nie kończą. Kolejną z nich jest bardzo szeroki wybór kolorów, przez co możemy je dopasować do […]

Dlaczego warto wybrać blachodachówkę?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Dlaczego warto wybrać blachodachówkę?

Blachodachówka to bardzo lekki materiał. Metr kwadratowy waży około 4,7 kg, czyli dziesięciokrotnie mniej niż w wypadku typowej dachówki ceramicznej i prawie piętnastokrotnie mniej niż w przypadku dachówki karpiówki.

Na tym jednak zalety produktu się nie kończą. Kolejną z nich jest bardzo szeroki wybór kolorów, przez co możemy je dopasować do większości elewacji. Choć niepodzielne królują ciepłe kolory dachu (na przykład brązy), to rośnie także popularność dachówek w kolorze czarnym i zielonym, oraz wielu innych, nietypowych barwach.

Kolejna zaleta produktu jest jego dosyć niska cena pokrycia dachowego. Nie wybierajmy jednak produktu najtańszego, gdyż może się okazać, ze jest to produkt niskiej jakości. Zazwyczaj im niższa cena, tym niższa grubość powłoki ochronnej, a także wytrzymałość na korozję i odbarwienia. Przed wyborem przeanalizujmy zatem dobrze ofertę wielu producentów.

Przeczytaj także inne nasze artykuły o architekturze:

recommended