| Nieruchomości i Budownictwo | Ile trwają formalności budowlane?

Nieruchomości i Budownictwo

Ile trwają formalności budowlane?

Ile trwają formalności budowlane? W poprzednim artykule pisaliśmy o tym, jakich formalności budowlanych wymaga od nas sam zakup działki i projektu domu. Jeżeli wiemy już, jakie projekty domów możemy budować zgodnie z warunkami zabudowy dla danego terenu, projekt domu można już wybrać. Potem czeka nas adaptacja projektu. Ale to jeszcze nie koniec. Jeżeli kupujemy gotowe […]

Ile trwają formalności budowlane?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Ile trwają formalności budowlane?

W poprzednim artykule pisaliśmy o tym, jakich formalności budowlanych wymaga od nas sam zakup działki i projektu domu. Jeżeli wiemy już, jakie projekty domów możemy budować zgodnie z warunkami zabudowy dla danego terenu, projekt domu można już wybrać. Potem czeka nas adaptacja projektu. Ale to jeszcze nie koniec.

Jeżeli kupujemy gotowe projekty domów jednorodzinnych musimy się liczyć z tym, że są one projektowane w założeniu o standardowe warunki działki. Aby jednak gotowy projekt mógł być złożony wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę, musimy go poddać obowiązkowej adaptacji.

Adaptacja projektu polega na przystosowaniu gotowej dokumentacji do warunków lokalnych działki. Architekt adaptujący zmienia fundamenty, czasem pokrycie dachu, a nawet niektóre parametru budowanego domu. Na tym etapie możemy także wprowadzić zmiany, które dostosują plan domu do naszych oczekiwań – zmienić funkcję niektórym pomieszczeniom, inaczej rozmieścić okna i drzwi.

Kiedy projekt domu jest już zaadaptowany, możemy składać wniosek o pozwolenie na budowę.

Ile trwają formalności budowlane?

Ile czasu potrzeba na załatwienie formalności?

 

Przeczytaj także inne nasze artykuły o architekturze:

recommended