| Nieruchomości i Budownictwo | Izolacja ścian wewnętrznych

Nieruchomości i Budownictwo

Izolacja ścian wewnętrznych

Osoby, które teraz planują budowę domu, wybierając projekty domów nowoczesnych mają pewność, że ich domy jednorodzinne będą szczelne, ciepłe i zdrowe. Moda na domy energooszczędne jest coraz powszechniejsza wśród Polaków. Inwestorzy mają świadomość, że taka budowa domu, mimo wyższych kosztów, jest dobrą inwestycją. Nie tylko oszczędzają na rachunkach za ogrzewanie domu, ale także podwyższają wartość […]

Izolacja ścian wewnętrznych
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Osoby, które teraz planują budowę domu, wybierając projekty domów nowoczesnych mają pewność, że ich domy jednorodzinne będą szczelne, ciepłe i zdrowe.

Moda na domy energooszczędne jest coraz powszechniejsza wśród Polaków. Inwestorzy mają świadomość, że taka budowa domu, mimo wyższych kosztów, jest dobrą inwestycją. Nie tylko oszczędzają na rachunkach za ogrzewanie domu, ale także podwyższają wartość rynkową swoich nieruchomości oraz sprzyjają środowisku ? dom energooszczędny emituje do środowiska znacznie mniej niebezpiecznych substancji.

Nowe projekty domów są zaplanowane zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi energooszczędności, ostrzejszymi niż normatywne. Jednak co mają zrobić właściciele domów jednorodzinnych wybudowanych kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu lub właściciele mieszkań w blokach z wielkiej płyty? Budownictwo mieszkaniowe sprzed wielu lat często nie spełnia nawet podstawowych parametrów. Stare domy czy mieszkania generują olbrzymie straty energii, a ich ogrzewanie jest bardzo kosztowne.

Izolacja ścian wewnętrznych

Jedynym słusznym wyjściem z sytuacji jest termomodernizacja budynków, polegająca na pracach takich jak:

ocieplenie ścian zewnętrznych

wymiana okien na okna energooszczędne

wymiana instalacji na nowoczesne kotły grzewcze

O ile montaż okien czy wymiana instalacji grzewczej nie sprawia większych problemów, o tyle ocieplenie budynku nie zawsze jest możliwe. Na przykład jeśli mamy niewielkie domki drewniane to termomodernizacja zewnętrzna jest trudna z uwagi na zbyt wąskie fundamenty domu lub zbyt bliskie usytuowanie budynku na działce względem sąsiedniej nieruchomości. Kłopoty z ociepleniem ścian zewnętrznych mają również mieszkańcy bloków. Ocieplenie ścian w bloku musi przeprowadzić spółdzielnia czy wspólnota, a jak wiemy, nie zawsze zarządcy spieszą się z taką inwestycją. A właściciele mieszkań płacą wysokie rachunki, w zimie podkręcają grzejniki do oporu, a często także stosują dodatkowe urządzenia grzewcze do dogrzewania pomieszczeń.

Jeśli i my mamy takie kłopoty i trudności, jedynym rozwiązaniem pozostaje nam ocieplenie ścian od wewnątrz. Niestety ten sposób nie jest tak skuteczny, jak izolacja ścian zewnętrznych, ale możemy dzięki temu chociaż trochę zmniejszyć straty energii z naszych pomieszczeń.

 

Przeczytaj także inne nasze artykuły o architekturze:

recommended