| Nieruchomości i Budownictwo | Jak efektywnie wykorzystywać dynamiczny Web design

Nieruchomości i Budownictwo

Jak efektywnie wykorzystywać dynamiczny Web design

Jak efektywnie wykorzystywać dynamiczny Web design. Trendy w projektowaniu stron www mają tendencję zarówno do szybkiego przychodzenia jak i odchodzenia. Dynamiczny Web design jednakże wygląda coraz bardziej na jeden z trendów, które pewnego dnia staną się branżowym standardem. Dynamiczny Web design polega na zaprojektowaniu strony internetowej w taki sposób, aby jej wygląd zmieniał się w […]

Jak efektywnie wykorzystywać dynamiczny Web design
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

Jak efektywnie wykorzystywać dynamiczny Web design.

Trendy w projektowaniu stron www mają tendencję zarówno do szybkiego przychodzenia jak i odchodzenia. Dynamiczny Web design jednakże wygląda coraz bardziej na jeden z trendów, które pewnego dnia staną się branżowym standardem.

Dynamiczny Web design polega na zaprojektowaniu strony internetowej w taki sposób, aby jej wygląd zmieniał się w zależności od wymiarów rozdzielczości ekranu, na którym jest ona wyświetlana. Ma to wpływ na układ (łącznie z menu), rozmiar obrazków/filmów, a teraz również na ilość tekstu wyświetlanego na stronie, jeżeli rozmiar przeglądarki internetowej jest zredukowany. Rezultatem są witryny, które mają na celu utrzymanie najważniejszych elementów na ekranie, bez względu na rozmiar i orientację przeglądarki.

Trzy najważniejsze elementy dynamicznego Web designu:

Płynny układ
Elastyczne obrazy
Zapytanie o media (Media Queries)

Z uwagi na wiele wyzwań, metod oraz czynników związanych z dynamicznym projektem, często nie jesteśmy do końca przekonani czy jego wprowadzenie przyniesie nam wymierne korzyści. Jako profesjonaliści, musimy zrozumieć jego wartość z punktu widzenia designu, procesu produkcyjnego oraz marketingu. Ważne jest uświadomienie sobie jego wpływu na klientów. Przed jego wprowadzeniem, każdy wykonawca powinien zdać sobie sprawę z kluczowych czynników, które muszą być dobrze zrozumiane:

Projektowanie strony
Proces tworzenia strony
Wpływ SEO

Projektowanie Designu

Projektowanie stron internetowych to skomplikowany proces. Dodawanie elementów dynamicznych komplikuje go nawet jeszcze bardziej ? strona musi być odpowiednio wyświetlana już nie tylko na tradycyjnych monitorach, ale również na tabletach, telefonach komórkowych czy smart fonach. Oznacza to, że gdy strona jest projektowana jako dynamiczna, wymaga stworzenia dwóch dodatkowych projektów: jednego dla rozdzielczości stosowanej w tabletach (o szerokości mniejszej niż 980px) i kolejnego dla telefonów komórkowych. Poniżej przedstawiam przykłady dynamicznych projektów stron zgodny ze standardami WC3.

Każdy z tych układów wymagał zmiany priorytetów treści, która jest wyświetlana w zależności od wymiarów przeglądarki. Strona typu ecommerce, zawierająca duże, skomplikowane menu nawigacyjne, które jest kluczowe dla użytkownika, również powinno zostać zreorganizowane dla wyświetlaczy komórkowych.

Ważne jest, aby przy procesie projektowania ciągle mieć na uwadze, że Twój układ strony będzie skalowany w dół w wersji mobilnej. Należy także pamiętać, że rozmiar ekranu wpłynie na wielkość czcionek, wezwania do działania, menu, nawigacji, formularzy oraz innych ważnych elementów.

Przeczytaj także inne nasze artykuły o architekturze:

recommended