| Nieruchomości i Budownictwo | Jak magazynować blachodachówkę?

Nieruchomości i Budownictwo

Jak magazynować blachodachówkę?

Jak magazynować blachodachówkę? Jeśli dachówka jest składowana na placu budowy, warto poświęcić na ten cel pomieszczenie suche, ale z prawidłową wentylacją. Pamiętajmy, ze dachówki nie mogą leżeć bezpośrednio na ziemi ? konieczne jest umieszczenie ich na klockach o wysokości około 20 cm. Jeśli blachodachówka ma być składowana dłużej, pamiętajmy, by pomiędzy poszczególnymi arkuszami umieścić przekładki, […]

Jak magazynować blachodachówkę?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak magazynować blachodachówkę?

Jeśli dachówka jest składowana na placu budowy, warto poświęcić na ten cel pomieszczenie suche, ale z prawidłową wentylacją. Pamiętajmy, ze dachówki nie mogą leżeć bezpośrednio na ziemi ? konieczne jest umieszczenie ich na klockach o wysokości około 20 cm.

Jeśli blachodachówka ma być składowana dłużej, pamiętajmy, by pomiędzy poszczególnymi arkuszami umieścić przekładki, co pozwoli na lepszy przepływ powietrza. Czas składowania nie powinien jednak przekroczyć pół roku, gdyż po tym czasie stracimy gwarancję producenta.

Jak montować blachodachówkę?

Nie bez znaczenia dla jakości pokrycia są oczywiście narzędzia, za pomocą których wykonujemy montaż. Do cięcia blachy najlepiej nadają się nożyce skokowe lub wibracyjne, nożyce ręczne i niblery.

Niedozwolone jest użycie szlifierki kątowej, gdyż przy jej stosowaniu wytwarza się ciepło, co sprawia, ze blacha może ulec zniszczeniu. Nie wolno też ciąć blachy na dachu, gdyż stalowe wióry mogą wtopić się w pokrycie, przez co przyczynić się do rdzewienia powłoki. Ważną kwestią jest tez odpowiednie zabezpieczenie krawędzi ? najlepiej pokryć je bezbarwnym lakierem.

Poruszać się po dachu możemy dopiero wtedy, gdy wszystkie wkręty zostaną przykręcone. Osoba montująca dach powinna stawiać nogi w dołach fal. Ważne jest tez odpowiednie obuwie ? powinno być jak najbardziej miękkie.

Jak pielęgnować blaszany dach?

Dokonując rozładunku zwróćmy uwagę na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Jeśli je znajdziemy, zniszczoną powierzchnię należy oczyścić i zamalować renowacyjną farbą zaprawową. Bezpośredni sąsiedztwo uszkodzenia powinno być zakryte podczas jej nakładania. Jeśli tego nie zrobimy, rdza może roznieść się po całej powierzchni blachy!

Jeśli już przeprowadzimy montaż blachodachówki, nie jest potrzebna żadna specjalistyczna konserwacja oprócz standardowego czyszczenia. Drobne zabrudzenia usuwamy zwykłymi środkami myjącymi. Ważne jest też usuwanie z dachu liści, gdyż ich gnicie może doprowadzić do powstawania bardzo nieestetycznych plam.

Przeczytaj także inne nasze artykuły o architekturze:

recommended