| Nieruchomości i Budownictwo | Jak zmienia się tworzenie stron www

Nieruchomości i Budownictwo

Jak zmienia się tworzenie stron www

Jak zmienia się tworzenie stron www Trendy w tworzeniu storn internetowych zmieniają się przez lata istnienia Internetu. Zmiany wynikają przede wszystkim z dynamicznego rozwoju dostępnych technologii informatycznych, a także w związku z rosnącymi potrzebami i oczekiwaniami internautów. To przecież ludzie są widzami wirtualnego świata i to oni decydują, jakie rozwiązania zyskują popularność, a jakie się […]

Jak zmienia się tworzenie stron www
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

Jak zmienia się tworzenie stron www

Trendy w tworzeniu storn internetowych zmieniają się przez lata istnienia Internetu. Zmiany wynikają przede wszystkim z dynamicznego rozwoju dostępnych technologii informatycznych, a także w związku z rosnącymi potrzebami i oczekiwaniami internautów. To przecież ludzie są widzami wirtualnego świata i to oni decydują, jakie rozwiązania zyskują popularność, a jakie się nie sprawdzają.

Oczywiście proces, którym jest tworzenie stron www zmieniał się na przestrzeni lat i zmieniać się będzie ciągle. Ostatnio, wśród nowszych trendów internetowych wyróżnia się przede wszystkim budowanie coraz bardziej interaktywnych serwisów. To właśnie o interaktywności w Internecie chciałabym powiedzieć dziś kilka słów.

Internauci nie chcą już tylko zdobywać informacji z wirtualnego zasobu wiedzy. Chcą jeszcze brać udział w życiu stron, czyli aktywnie się na nich udzielać. Zobaczmy, w jaki sposób tworzenie stron www pozwala dziś na aktywność użytkowników na stronach.

Aktywność użytkownika już na dość prostej stronie internetowej jest możliwa, przykładowo poprzez formularz kontaktowy na stronie. Jest to aktywność, której nie widzą inni użytkownicy, w żaden sposób nie jest publikowana na stronie, ale umożliwia ludziom kontakt z administratorem, bądź osobą, która odpowiada za kontakt z internautami. Taka możliwość pojawia się dziś na większości stron, również tych naprawdę mało skomplikowanych witryn, które rzadko aktualizują treści, są raczej statyczne.

Jednak strony internetowe dają ludziom znacznie szersze możliwości. Jedną z nich jest dodawanie komentarzy do wpisów zamieszczanych na stronach, do wszystkich treści. Taka funkcjonalność pojawia się w wielu serwisach, które z założenia są informacyjnymi stronami, przekazują obserwatorom wiedzę z jakiejś dziedziny lub wielu dziedzin, np. portale o tematyce społecznej.

Dyskusja pomiędzy użytkownikami oraz wyrażanie swojej opinii często odbywają się również na forach zamieszczanych na stronach internetowych. Forum może być częścią strony lub może być samodzielnym serwisem stworzonym właśnie po to, aby ludzie mogli przedyskutować określony temat. Właściciel forum stwarza użytkownikom warunki do rozmowy, czyli daje miejsce do dyskusji i temat, dziedzinę. Jeżeli forum znajduje się na stronie dla kobiet, np. stronie poświęconej modzie i urodzie, forum również będzie takie tematy w głównej mierze zawierało.

Nie zapominajmy jednak o tym, że tworzenie stron www rozwinęło się na tyle, że ludzie mogą również współtworzyć treści na strony internetowe. Nie wspominając już nawet o portalach społecznościowych, w ostatnich latach to właśnie użytkownicy stron internetowych są jednocześnie autorami i odbiorcami artykułów na stronach. Zanim treści zostaną opublikowane na stronie, zatwierdza je administrator. Jednak w głównej mierze to internauci je tworzą.

Trudno całościowo omówić, jak bardzo zmieniło i zmienia się tworzenie stron www. Zmiany postępują niezwykle szybko, a informatycy zaskakują nas każdego dnia nowymi pomysłami i możliwościami. W przyszłości, obserwując szybkość postępujących zmian, Internet będzie oferował jeszcze lepsze rozwiązania, które dziś trudno nam sobie w ogóle wyobrazić.

Przeczytaj także inne nasze artykuły o architekturze:

recommended