Naziemne zbiorniki na gaz

Jak wybrać zbiorniki na gaz płynny? Aby dostarczyć gaz do domu możemy wybrać albo naziemne zbiorniki na gaz albo podziemne zbiorniki na gaz i zamontować je na naszym podwórku. Zarówno jedne, jak i drugie rozwiązanie zwykle dotyczy pojemności 2700, 4850 lub 6400 litrów, w zależności od tego, jakie potrzeby ma nasz dom jednorodzinny. Wybór odpowiedniego […]
Jak wybrać zbiorniki na gaz płynny?
Aby dostarczyć gaz do domu możemy wybrać albo naziemne zbiorniki na gaz albo podziemne zbiorniki na gaz i zamontować je na naszym podwórku. Zarówno jedne, jak i drugie rozwiązanie zwykle dotyczy pojemności 2700, 4850 lub 6400 litrów, w zależności od tego, jakie potrzeby ma nasz dom jednorodzinny.
Wybór odpowiedniego zbiornika zależy od wielu czynników. Między innymi konieczne jest określenie mocy urządzeń, które będą zasilane gazem, a które wykorzystywać będziemy w naszym gospodarstwie domowym. Zapotrzebowanie na gaz wyrażone w kg/h jest właśnie sumą ich mocy.
To, czy zdecydujemy się na naziemny czy podziemny zbiornik na gaz zależy również od tego, jakie warunki ma nasza działka budowlana. Minimalne odległości od domu i od granicy działki muszą zostać zachowane, a zanim budowa domu się rozpocznie, poznamy je występując o decyzję o warunkach zabudowy.
Czynnikiem wyboru zbiornika jest również częstotliwość tankowania, czyli oszacowanie jakiej potrzebujemy wielkości i jak często gaz powinien być dostarczany do naszej nieruchomości. Oczywiście zależy to od zużycia gazu w naszym domu.
Zbiorniki na gaz płynny nie mogą być umieszczone w zagłębieniu terenu, w pobliżu rowów czy nieopodal studni. Jeżeli na naszej działce jest teren podmokły instalacja zbiorników również nie będzie możliwa.
Minimalne odległości od budynków, dróg, granic działki oraz elektrycznych linii napowietrznych wynoszą w przypadku zbiorników o pojemności 2700: 3 m (zbiornik naziemny) i 1 m (zbiornik podziemny. Jeżeli zbiornik naziemny odizolujemy tzw. ścianą oddzielenia ogniowego, odległość możemy zmniejszyć do 1,5 m.
Opinie i komentarze: