| Nieruchomości i Budownictwo | Ocieplenie od wewnątrz

Nieruchomości i Budownictwo

Ocieplenie od wewnątrz

Ocieplenie od wewnątrz wykonuje się poprzez postawienie ścianki przed ścianą murowaną, a szczelinę między nimi wypełnia się materiałem izolacyjnym. Stosuje się tu styropian lub wełnę mineralną. Innym rozwiązaniem jest przyklejenie bezpośrednio do ściany bloczków komórkowych lub płyt styropianowych. Te ostatnie można zamontować również na specjalnym ruszcie. Ocieplenie ścian wełną wymaga jeszcze zastosowania paraizolacji. Po ułożeniu […]

Ocieplenie od wewnątrz
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Ocieplenie od wewnątrz wykonuje się poprzez postawienie ścianki przed ścianą murowaną, a szczelinę między nimi wypełnia się materiałem izolacyjnym. Stosuje się tu styropian lub wełnę mineralną.

Innym rozwiązaniem jest przyklejenie bezpośrednio do ściany bloczków komórkowych lub płyt styropianowych. Te ostatnie można zamontować również na specjalnym ruszcie. Ocieplenie ścian wełną wymaga jeszcze zastosowania paraizolacji.

Po ułożeniu izolacji ścianę możemy wykończyć w dowolny sposób, jeśli zamontujemy płyty gipsowo-kartonowe. Można je malować, tapetować, ułożyć płytki ceramiczne czy zastosować dekoracyjny tynk.

Jeżeli ocieplenie ścian wewnętrznych uzupełnimy poprzez okna energooszczędne oraz nowoczesne kotły grzewcze zauważymy znacznie niższe koszty eksploatacji naszych domów czy mieszkań.

Warto pamiętać, że termomodernizacja domu wspierana jest przez rządowe i pozarządowe organizacje, oferujące korzystne kredyty ekologiczne czy dotacje do kredytów. Można również ubiegać się o dotację, która nazywa się premia termomodernizacyjna. To naprawdę się opłaca!

Na koniec warto pamiętać, że poprawa szczelności budynku sprawia, że utrudniony jest prawidłowy przepływ powietrza. Konieczna jest więc skuteczna wentylacja pomieszczeń. Nowoczesne domy mają wentylację mechaniczną z rekuperatorem, który odzyskuje ciepło z usuwanego powietrza i ogrzewa nim świeże powietrze. Ale wystarczy wentylacja grawitacyjna, aby życie w naszych domach było bezpieczne, zdrowe i komfortowe.

Przeczytaj także inne nasze artykuły o architekturze:

recommended