| Nieruchomości i Budownictwo | Ogrzewanie na gaz płynny

Nieruchomości i Budownictwo

Ogrzewanie na gaz płynny

Ogrzewanie na gaz płynny Wybór tego, w jaki sposób nasze domy jednorodzinne będą ogrzewane, jak dostarczymy do nich ciepło i podgrzejemy wodę użytkową, zależy od wielu czynników. Wybierając ogrzewanie domu bierzemy pod uwagę przede wszystkim koszty ogrzewania, także koszty instalacji, bowiem budowa domu i tak pochłonęła sporą część budżetu przeznaczonego na dom. Istotne jest również […]

Ogrzewanie na gaz płynny
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Ogrzewanie na gaz płynny

Wybór tego, w jaki sposób nasze domy jednorodzinne będą ogrzewane, jak dostarczymy do nich ciepło i podgrzejemy wodę użytkową, zależy od wielu czynników.

Wybierając ogrzewanie domu bierzemy pod uwagę przede wszystkim koszty ogrzewania, także koszty instalacji, bowiem budowa domu i tak pochłonęła sporą część budżetu przeznaczonego na dom. Istotne jest również miejsce, jakie potrzebne jest do montażu urządzeń grzewczych. Analizujemy czy konieczna będzie kotłownia oraz czy grzejniki wpłyną na to, jak będzie wykończona aranżacja wnętrz.

Jeśli chodzi o projekt domu, to nie mamy problemy z dostosowaniem go do decyzji, którą podjęliśmy. Po pierwsze projekty domów jednorodzinnych to olbrzymia oferta, w której można znaleźć zarówno projekty domów z ogrzewaniem na paliwo stałe, w których znajduje się specjalnie wydzielona kotłownia, są też domy z kominkiem w salonie czy też małe domy parterowe, w których kotły grzewcze zamontowane są nawet w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka.

Projekty domów poddawane są również obowiązkowej adaptacji do warunków lokalnych, w czasie której można również zlecić architektowi dostosowanie projektu instalacji do naszych oczekiwań ? doprojektowanie kotłowni, bądź zmiana jej funkcji na np. pralnię i suszarnię itp.

Jednak bez względu na to, którego systemu grzewczego jesteśmy zwolennikami, nie zawsze warunki techniczne umożliwiają nam wybrany projekt instalacji.

Ogrzewanie na gaz płynny

Osoby budujące domy jednorodzinne najczęściej decydują się na ogrzewanie gazowe. Jeżeli jednak nasze działki budowlane nie mają dostępu do sieci gazowej, a koszty budowy przyłączy byłyby za wysokie i nieopłacalne, zarówno dla nas, jak i gazowni, musimy szukać alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich jest ogrzewanie na gaz płynny.

Co musi zawierać nasz projekt gotowy, aby można byłoby ogrzewać pomieszczenia i wodę użytkową gazem płynnym?

Jeżeli chcemy ogrzewać dom węglem czy pelletem, potrzebujemy osobnego pomieszczenia na kocioł na paliwo stałe. Podobnie, gdy wybierzemy gaz płynny. I w tym przypadku kotłownia będzie niezbędna.

 

Przeczytaj także inne nasze artykuły o architekturze:

recommended