| Domy i Mieszkania | Philippe Starck

Domy i Mieszkania

Philippe Starck

Jest to jeden z najsławniejszych współczesnych projektów wzornictwa przemysłowego a zarazem i gadżet, o którym mówimy, że przeszedł do historii. Pomysłodawcą prezentowanej wyciskarki jest Philippe Starck. Dzieło to powstało w roku 1990 i szybko zostało zauważone w świecie oraz stało się przebojem. Dziś jest to wizytówka włoskiej marki Alessi oraz jeden z jej najmocniej rozpowszechnionych […]

Philippe Starck
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jest to jeden z najsławniejszych współczesnych projektów wzornictwa przemysłowego a zarazem i gadżet, o którym mówimy, że przeszedł do historii.

Pomysłodawcą prezentowanej wyciskarki jest Philippe Starck. Dzieło to powstało w roku 1990 i szybko zostało zauważone w świecie oraz stało się przebojem. Dziś jest to wizytówka włoskiej marki Alessi oraz jeden z jej najmocniej rozpowszechnionych produktów. Bardzo oryginalna forma zaadoptowana została do roli przedmiotu codziennego. Zaprojektowana na poplamionej serwetce wyciskarka zrywa z klasyczną formą ale jednocześnie zachowuje funkcjonalność jakiej się po niej spodziewamy. Dziś to już klasyka goszcząca w kuchniach na całym świecie. Wyciskarka znalazła się również w stałej ekspozycji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku.

Przeczytaj także inne nasze artykuły o architekturze:

recommended