Prawo budowlane

Prawo budowlane określa, że budowlana tablica informacyjna powinna mieć kształt prostokąta o wymiarach nie mniejszych niż 90×70 cm, mieć żółty kolor, a czarną grafiką powinny być na niej naniesione istotne informacje, w sposób czytelny i trwały, dotyczące: rodzaju robót budowlanych oraz adresu prowadzenia tych robót numeru pozwolenia na budowę oraz nazwy, adresu i numeru telefony […]
Prawo budowlane określa, że budowlana tablica informacyjna powinna mieć kształt prostokąta o wymiarach nie mniejszych niż 90×70 cm, mieć żółty kolor, a czarną grafiką powinny być na niej naniesione istotne informacje, w sposób czytelny i trwały, dotyczące:
rodzaju robót budowlanych oraz adresu prowadzenia tych robót
numeru pozwolenia na budowę oraz nazwy, adresu i numeru telefony właściwego organu nadzoru budowlanego
imienia, nazwiska lub nazwy firmy, adresu i numeru telefonu wykonawcy lub wykonawców robót budowlanych
imion, nazwisk, adresów i numerów telefonów kierownika budowy, inspektora nadzoru inwestorskiego, projektanta
numerów telefonów alarmowych policji, straży pożarnej, pogotowia
numerów telefonów okręgowego inspektora pracy
Pamiętajmy, że pozwolenie na budowę jest ważne przez 3 lata. Jeżeli w tym czasie nie rozpoczniemy robót budowlanych, będziemy musieli wystąpić z nowym wnioskiem i przeprowadzić ponownie wszystkie formalności budowlane.
Czasami z różnych względów, najczęściej finansowych, budowa domu jednorodzinnego nie może być rozpoczęta. Nie mamy funduszy na materiały budowlane czy zatrudnienie ekipy. Warto wiedzieć, że aby nie przepadła nam prawomocna decyzja o pozwoleniu na budowę, wystarczy przeprowadzić prace przygotowawcze na placu budowy, by budowanie domu uznane zostało za rozpoczęte.
Organizacja placu budowy, ogrodzenie terenu budowy czy niwelacja terenu i wytyczenie budynku na działce to roboty, które rozpoczynają proces budowy. Także budowa przyłączy na potrzeby placu budowy, czyli np. doprowadzenie prądu na działce, uznawana jest za rozpoczęcie prac.
Opinie i komentarze: