| Nieruchomości i Budownictwo | Proces tworzenia strony

Nieruchomości i Budownictwo

Proces tworzenia strony

Proces tworzenia strony Jak zostało to opisane powyżej, istnieje wiele sposobów na wprowadzenie dynamicznego Web designu do układu strony. Jest to równoznaczne z istnieniem wielu metod, które można zastosować przy jego zaprogramowaniu. Każda aplikacja dynamiczna wymaga osobnego procesu wykonania oraz stawia inne wyzwania. Trzeba pamiętać, że stworzony kod musi zapewnić alternatywne wersje wyświetlania na różnych […]

Proces tworzenia strony
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Proces tworzenia strony

Jak zostało to opisane powyżej, istnieje wiele sposobów na wprowadzenie dynamicznego Web designu do układu strony. Jest to równoznaczne z istnieniem wielu metod, które można zastosować przy jego zaprogramowaniu. Każda aplikacja dynamiczna wymaga osobnego procesu wykonania oraz stawia inne wyzwania. Trzeba pamiętać, że stworzony kod musi zapewnić alternatywne wersje wyświetlania na różnych ekranach. Twórcy stron muszą zapomnieć o układach opartych na wymiarach podanych w pikselach i stosować wartości procentowe, umieszczane w plikach CSS. Wartości absolutne oraz niezmienne muszą również zostać porzucone w cel stworzenia elastycznego układu. Obrazy z kolei muszą cechować się minimalną wagą, aby ich czas wczytywania na urządzeniach mobilnych był maksymalnie krótki. Twórcy strony muszą również rozważyć jak pliki zewnętrzne (takie jak CSS czy JavaScript) będą załączane, aby nie wpływać na czas wczytywania.

Wpływ SEO

Optymalizacja w wynikach wyszukiwania (SEO) odgrywa ogromną rolę z tym, czy Twoja strona osiagnie sukces w internecie. Nie ma sensu tworzenia strony, której nikt nie znajdzie. Oznacza to, że cele SEO muszą być brane pod uwagę na każdym etapie budowy strony (łącznie z projektowaniem). Na szczęście, dynamiczne strony są same z siebie przyjazne wyszukiwarkom. Oczywiście jeżeli zostały dobrze zrobione. Możliwość poprawnego wyświetlania strony w każdej przeglądarce, niezależnie od wielkości ekranu wygląda bardzo dobrze z perspektywy SEO. Tworzenie wielu stron z dużym prawdopodobieństwem obniży wyniki SEO, ze względu na fakt, iż każda strona będzie miała oddzielnie liczony ruch użytkowników. Więc dlaczego by nie wysyłać wszystkich na jedną stronę? Unikniemy stosowania przekserowań, pozwolimy użytkownikom urządzeń mobilnych na dzielenie się linkami z innymi oraz na wystawianie ocen naszej witrynie. Wreszcie ruch będzie kumulowany, co wpłynie bardzo dobrze na wyniki SEO.

Dynamiczny Design podstarza użytkownikom całkiem nowych doświadczeń, zwiększa nasze szanse na wysokie pozycje w wyszukiwarkach jak Google, eliminuje potrzebę posiadania wielu wersji stron na każda platformę. Wciąż jest to jednak nowa praktyka, a jej adaptacja wymaga jasnego zrozumienia i indywidualnej analizy każdego przypadku. Proces projektowania, tworzenia, oraz optymalizacji będzie zależał od wielu czynników, takich jak skala i złożoność projektu Twojej strony www. Czasami można nawet dojść do wniosku, że wprowadzenie dynamicznego designu nie ma większego sensu, a praca włożona w przeprojektowanie strony nie będzie miała wpływu na jej osiągnięcia.

Od czego więc zacząć? Jeżeli rozważasz wprowadzenie poważnych zmian, odświeżenie strony www lub jej wykonanie (jeżeli jeszcze nie posiadasz strony, na co czekasz?!) skontaktuj się z lokalną agencją interaktywną.

Przeczytaj także inne nasze artykuły o architekturze:

recommended