| Nieruchomości i Budownictwo | Profile okienne ? na co zwrócić uwagę?

Nieruchomości i Budownictwo

Profile okienne ? na co zwrócić uwagę?

Profile okienne ? na co zwrócić uwagę? Najważniejszy element konstrukcji profilu to jego wzmocnienia. Niestety, zazwyczaj w momencie zakupu nie możemy mus się przyjrzeć, gdyż znajduje się wewnątrz profilu. To one decydują o funkcjonalności i wytrzymałości okna, oraz zapobiegają zniekształceniom powstałym na przykład na skutek silnych podmuchów wiatru. Z czego zazwyczaj wykonane są wzmocnienia? Najczęściej […]

Profile okienne ? na co zwrócić uwagę?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Profile okienne ? na co zwrócić uwagę?

Najważniejszy element konstrukcji profilu to jego wzmocnienia. Niestety, zazwyczaj w momencie zakupu nie możemy mus się przyjrzeć, gdyż znajduje się wewnątrz profilu. To one decydują o funkcjonalności i wytrzymałości okna, oraz zapobiegają zniekształceniom powstałym na przykład na skutek silnych podmuchów wiatru.

Z czego zazwyczaj wykonane są wzmocnienia? Najczęściej stosuje się do tego celu stal lub kompozyty poliestrowo-szklane z poliuretanową pianką wewnątrz. Mają one jeszcze jedną zaletę w wysokim stopniu wpływają na jakoś termiczną ramy.

Jaką szybę wybrać?

Obecnie najpopularniejsze rozwiązanie to szyby z dwóch tafli szkła, między którymi znajduje się argon. Mówimy wtedy, że jest to tzw. szyba zespolona. Na rynku pojawiają się jednak stopniowo coraz bardziej zaawansowane rozwiązania, bo już lepsze parametry mają tzw. wkłady trzyszybowe, z dwiema przestrzeniami między szybami. Nie bez znaczenia dla izolacyjności cieplnej ma także konstrukcja oraz materiał, jaki został użyty do produkcji. Nie zapomnijmy również sprawdzić jakości wykonania.

W sklepach często można spotkać się z ofertą okien z szybami antywłamaniowymi, przeciwsłonecznymi lub dźwiękochłonnymi. Z pewnością pojęcia te brzmią dobrze, ale zanim skusimy się na taki zakup, dobrze go przemyślmy. Montaż szyby przeciwsłonecznej w oknie od strony północnej to nie najlepsze rozwiązanie. Jednak jeśli nasze okna wychodzą na południe lub południowy zachód być może warto się nad tym zastanowić. Pamiętajmy, że domy energooszczędne w dużej mierze zależą od tego, jak są usytuowane względem stron świata i ile energii słonecznej przedostaje się do ich wnętrza oraz jak jest ona wykorzystywana. Za zbędny zakup mogą też zostać uznane szyby dźwiękochłonne gdy mieszkamy za miastem lub antywłamaniowe na ostatnim piętrze budynku.

Przeczytaj także inne nasze artykuły o architekturze:

recommended