| Nieruchomości i Budownictwo | Remont dachu – formalności

Nieruchomości i Budownictwo

Remont dachu – formalności

Zanim zaplanujemy remont dachu, warto dobrze przemyśleć prace budowlane, które chcemy wykonać. Należy też dowiedzieć się, co mówi na ich temat prawo budowlane ? to ono bowiem reguluje wszelkie kwestie remontowe.. Dzięki temu będziemy mieli pełny obraz formalności, jakich musimy dopełnić. Niektóre z czynności związane z remontem pokrycia dachu nie wymagają załatwiania żadnych formalności w […]

Remont dachu – formalności
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zanim zaplanujemy remont dachu, warto dobrze przemyśleć prace budowlane, które chcemy wykonać. Należy też dowiedzieć się, co mówi na ich temat prawo budowlane ? to ono bowiem reguluje wszelkie kwestie remontowe.. Dzięki temu będziemy mieli pełny obraz formalności, jakich musimy dopełnić.

Niektóre z czynności związane z remontem pokrycia dachu nie wymagają załatwiania żadnych formalności w urzędzie. Mowa tutaj o drobnych pracach konserwacyjnych, takich jak np. likwidacja niewielkich przecieków. W przypadku sporych remontów konieczne będzie niestety uregulowanie kilku kwestii formalnych.

Remont dachu ? konieczne formalności

Zanim pokrycie dachowe zostanie wymienione konieczna jest konsultacja z rzeczoznawcą budowlanym. Prawo budowlane nakazuje, aby ocenił on stan techniczny konstrukcji nośnej dachu.

Remont dachu musi zostać zgłoszony w starostwie lub urzędzie miasta na prawach powiatu. Musimy to zrobić nie później niż 30 dni przed planowanym rozpoczęciem prac. Podczas zgłaszania remontu będziemy musieli jednak podać nie tylko datę rozpoczęcia remontu, ale także jakiego typu prace zamierzamy wykonać, w jakim zakresie i jakimi metodami. Konieczne będzie również przedstawienie oświadczenia o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.

Jeśli popełnimy jakiś błąd podczas wypełniania formularzy, lub nasza aplikacja będzie niekompletna, nie jest to jeszcze przysłowiowy ?koniec świata?. W najgorszym wypadku zostaniemy wezwani do urzędu w celu uzupełnienia ewentualnych braków.

Jeśli po 30 dniach od doręczenia formularza nie otrzymamy decyzji odmownej, oznacza to, że możemy rozpoczynać prace. Prace remontowe nie muszą być rozpoczęte dokładnie w terminie podanym w urzędzie ? możemy je zacząć później. Od terminu podanego w formularzu nie może jednak upłynąć więcej niż dwa lata.

 

Przeczytaj także inne nasze artykuły o architekturze:

recommended