| Nieruchomości i Budownictwo | Remont dachu

Nieruchomości i Budownictwo

Remont dachu

Jakie problemy mogą się pojawić? Planując remontowanie dachu, musimy się zastanowić, czy czynności jakie zamierzamy wykonać nie wymagają przypadkiem uzyskania pozwolenia na budowę. Jest to możliwe w przypadku, gdy planowana jest przebudowa dachu. Problem ten może wystąpić również, gdy rezultat planowanych prac nie pozostaje w zgodzie z tym, co zawiera miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Uzyskanie […]

Remont dachu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jakie problemy mogą się pojawić?

Planując remontowanie dachu, musimy się zastanowić, czy czynności jakie zamierzamy wykonać nie wymagają przypadkiem uzyskania pozwolenia na budowę. Jest to możliwe w przypadku, gdy planowana jest przebudowa dachu. Problem ten może wystąpić również, gdy rezultat planowanych prac nie pozostaje w zgodzie z tym, co zawiera miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Uzyskanie pozwolenia na budowę będzie także konieczne w wypadku ?kontrowersyjnych? prac . Przykładem mogą być prace, które niekorzystnie wpływają na tereny sąsiednie (na przykład poprzez ich ograniczenie), lub na środowisko naturalne.

Nie próbujmy nawet lekceważyć tej kwestii i próbować jej omijać. Jeśli dane prace wymagają uzyskania pozwolenia na budowę, a my zgłosimy do urzędu jedynie termin rozpoczęcia prac musimy się liczyć z tym, że możemy spotkać się ze sprzeciwem urzędu.

 

Przeczytaj także inne nasze artykuły o architekturze:

recommended