| Nieruchomości i Budownictwo | Typowe i nietypowe zastosowania pamięci USB

Nieruchomości i Budownictwo

Typowe i nietypowe zastosowania pamięci USB

Typowe i nietypowe zastosowania pamięci USB Pamięci USB są podstawowym i najczęściej wykorzystywanym nośnikiem danych. Rynek oferuje nam je w najrozmaitszych konfiguracjach. Ich popularność wynika głównie z tego, że pamięci tego typu można bez żadnych problemów podłączać do urządzeń wyposażonych w odpowiednie porty i bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania bądź sprzętu wykorzystywać je w charakterze […]

Typowe i nietypowe zastosowania pamięci USB
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Typowe i nietypowe zastosowania pamięci USB

Pamięci USB są podstawowym i najczęściej wykorzystywanym nośnikiem danych. Rynek oferuje nam je w najrozmaitszych konfiguracjach. Ich popularność wynika głównie z tego, że pamięci tego typu można bez żadnych problemów podłączać do urządzeń wyposażonych w odpowiednie porty i bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania bądź sprzętu wykorzystywać je w charakterze archiwizatorów, nośników danych i mini-dysków roboczych.

Specyfika pamięci USB

Jak już wspomniałem powyżej urządzenia tego typu (plug and play) nie wymagają ani oprogramowania, ani dodatkowego osprzętu. Pracę rozpoczynają natychmiast po podłączeniu ich do urządzenia docelowego poprzez port USB. Urządzeniem tym może być komputer, wieża audio, telewizor i generalnie większość współczesnych sprzętów multimedialnych. Jakość pracy pamięci USB zależy w głównej mierze od jej szybkości, a ta uzależniona jest od szybkości nominalnej każdego takiego urządzenia (bywają wolniejsze i szybsze) oraz od szybkości pracy portu USB, do którego pamięć podłączyliśmy.

Podstawowe zastosowania pamięci USB

Pamięci USB nadają się nawet do archiwizowania danych, przy czym przy pojemności rzędu ponad stu lub ponad dwustu GB stają się dość pojemnymi archiwizatorami. W głównej mierze służą one jednak przede wszystkim do przenoszenia danych. W tym celu wykorzystują je niemal wszyscy.

Poza tym pamięci USB bywają wykorzystywane do naprawy komputerów pod warunkiem wyposażenia ich w specjalne aplikacje umożliwiające odzysk danych, bądź (kolejny rodzaj pendrive’ów) do usuwania programów typu wirusy i spyware. Niektóre modele, z wyjściami na słuchawki, stają się też odtwarzaczami plików audio.

Pamięci USB w reklamie i marketingu

Przy całej swej użyteczności pamięci USB stały się też bardzo popularnym gadżetem reklamowym. Są więc nośnikiem reklamy (bądź innych przekazów quasi-reklamowych) i wykorzystuje się je w ramach promocji firm, marek i produktów. Gadżety tego typu należą do najbardziej pożądanych, a to głównie z uwagi na fakt, iż zapewniają nadrukowanym na nim przekazom (logotypom, tekstom, znakom graficznym) możliwość niemal nieprzerwanej ekspozycji. Często używane są bardzo widoczne w przestrzeni, w której się znajdą, a przez to widocznym staje się również nadrukowany na nich przekaz.

Przeczytaj także inne nasze artykuły o architekturze:

recommended