| Nieruchomości i Budownictwo | Wady stropów monolitycznych

Nieruchomości i Budownictwo

Wady stropów monolitycznych

Kiedy budować stropy monolityczne? Wady stropów monolitycznych Warto kupić gotowe projekty domów, czyli tzw. projekty powtarzalne. Dzięki nim mamy pewność, że stropy zaplanowane przez architektów to udana i profesjonalna konstrukcja. Stropy monolityczne wymagają dużego zaangażowania, wiedzy i umiejętności architekta. Budowa domu musi się odbywać zgodnie z tym, co zawiera zatwierdzony w pozwoleniu na budowę projekt […]

Wady stropów monolitycznych
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kiedy budować stropy monolityczne?

Wady stropów monolitycznych

Warto kupić gotowe projekty domów, czyli tzw. projekty powtarzalne. Dzięki nim mamy pewność, że stropy zaplanowane przez architektów to udana i profesjonalna konstrukcja. Stropy monolityczne wymagają dużego zaangażowania, wiedzy i umiejętności architekta. Budowa domu musi się odbywać zgodnie z tym, co zawiera zatwierdzony w pozwoleniu na budowę projekt budowlany.

Zatem staranny i fachowy projekt stropu to pierwszy warunek, choć oczywiście trudno nazwać go wadą rozwiązania. Niemniej jednak warto wybrać sprawdzone dokumentacje.

Bardzo duże znaczenie ma również ekipa budowlana, która powinna być profesjonalna, doświadczona i rzetelna. Skomplikowanie zbrojenie stropu i deskowanie wymaga fachowej ręki wykonawcy, nie powinniśmy więc na pewno oszczędzać na jej solidności. Oczywiście, jak wspomnieliśmy wyżej, można wypożyczyć gotowe deskowanie, mimo to budowa stropu jest dosyć pracochłonna.

 

Przeczytaj także inne nasze artykuły o architekturze:

recommended