| Nieruchomości i Budownictwo | Zakup i montaż blachodachówki

Nieruchomości i Budownictwo

Zakup i montaż blachodachówki

Zakup i montaż blachodachówki W poprzednim artykule pisaliśmy o zaletach, jakie mają blachodachówki. Wskazywaliśmy również, na jakie projekty domów, z jakim dachem można je układać i od czego zależy ich trwałość oraz koszty budowy. Dziś przedstawiamy informacje o zakupie, konserwacji i montażu blaszanych pokryć dachowych. Jak transportować blachodachówkę? Blachodachówki wykonane z blachy dwustronnie ocynkowanej i […]

Zakup i montaż blachodachówki
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zakup i montaż blachodachówki

W poprzednim artykule pisaliśmy o zaletach, jakie mają blachodachówki. Wskazywaliśmy również, na jakie projekty domów, z jakim dachem można je układać i od czego zależy ich trwałość oraz koszty budowy. Dziś przedstawiamy informacje o zakupie, konserwacji i montażu blaszanych pokryć dachowych.

Jak transportować blachodachówkę?

Blachodachówki wykonane z blachy dwustronnie ocynkowanej i pokryte kilkoma warstwami lakieru będą nam służyć długie lata. Problem ewentualnych uszkodzeń może się jednak pojawić przy ich transporcie z miejsca na miejsce, a także przy montażu.

Zazwyczaj blachy przewożone są samochodem z otwartą platformą, przez co ich załadunek i rozładunek przechodzi sprawnie. Pamiętajmy o tym, że każdy z arkuszy powinien być przenoszony pojedynczo. W wypadku długości większej niż 6 metrów konieczne jest niesienie go w sześć osób (trzy osoby trzymają arkusz po każdej stronie). Absolutnie nie wolno przesuwać blachy po ziemi! W ten sposób możemy ją porysować. Najlepszym rozwiązaniem jest załadunek i rozładunke przy użyciu sprzętu specjalistycznego.

Podczas przewozu powierzchnia blachy nie powinna wystawać poza obrys samochodu. Na ile to możliwe, unikajmy transportu blachy podczas deszczu, gdyż w ten sposób możemy doprowadzić do powstawania bardzo nieestetycznych plam. Pamiętajmy tez o odpowiedniej stabilizacji blachy podczas przewozu. Pamiętajmy, że jeśli nie zadbamy o to, by przewozić blachodachówkę w odpowiednich warunkach, i w wyniku tego zostanie ona uszkodzona, to grozi nam utrata gwarancji.

Zakup i montaż blachodachówki

 

Przeczytaj także inne nasze artykuły o architekturze:

recommended