| Nieruchomości i Budownictwo | Zalety stropów monolitycznych

Nieruchomości i Budownictwo

Zalety stropów monolitycznych

Zalety stropów monolitycznych Materiały budowlane z których budowane są stropy monolityczne, łatwo można kupić w betoniarni, tartaku czy składach budowlanych. Dostępność wpływa oczywiście korzystnie na ceny materiałów budowlanych. Budowa stropu nie wymaga zastosowania ciężkiego sprzętu ani maszyn budowlanych, co również obniża koszty budowy. Strop monolityczny może mieć nietypowy kształt. Jeżeli więc projekty domów mają niestandardowe […]

Zalety stropów monolitycznych
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zalety stropów monolitycznych

Materiały budowlane z których budowane są stropy monolityczne, łatwo można kupić w betoniarni, tartaku czy składach budowlanych. Dostępność wpływa oczywiście korzystnie na ceny materiałów budowlanych.

Budowa stropu nie wymaga zastosowania ciężkiego sprzętu ani maszyn budowlanych, co również obniża koszty budowy.

Strop monolityczny może mieć nietypowy kształt. Jeżeli więc projekty domów mają niestandardowe kształty pomieszczeń, jest to optymalne rozwiązanie. Oryginalne bryły budynku mają nowoczesne domy i w nich również stosuje się często monolityczne stropy.

Dla osób budujących domy jednorodzinne nie bez znaczenia jest również łatwość i oszczędności przy wykańczaniu wnętrza. Warto wiedzieć, że strop monolityczny nie tworzy klawiszowania, czyli belki nie odznaczają się na stropie. Dlatego też sufit jest gładki i bardzo łatwy do wykończenia, wystarczy pokryć je cienką warstwą tynku.

Takie stropy stosuje się, gdy budowane są domy z poddaszem lub domy piętrowe. Są one dosyć masywne, dlatego też charakteryzują się bardzo dobrą izolacją akustyczną, co jest bardzo ważne w przypadku domów wielokondygnacyjnych. Na parter nie dochodzą dźwięki, szczególnie te powietrzne, czyli głośna muzyka czy rozmowy, choć i dźwięki uderzeniowe (kroki) są przeszkadzają w zachowaniu komfortu mieszkania.

Stropy to bardzo ważny element konstrukcyjny domu. Bardzo ważne jest aby był prawidłowo zaprojektowany, a potem wybudowany z zachowaniem wszelkich zaleceń zaplanowanych przez konstruktora. Tylko wtedy jest w stanie spełnić swoje funkcje, a domownikom dać poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Przeczytaj także inne nasze artykuły o architekturze:

recommended